Thoma Holz100 ČR

03.11.2017

Firma Thoma Holz100 ČR  nabízí čistě ekologické dřevostavby z masivního dřeva bez použití ropných látek, lepidel, klihů, polyuretanů s minimální skleníkovou stopou CO2.

Patent Thoma Holz100 vychází z prastarých zkušeností a znalostí rakouských truhlářů a dřevařů. Dřevěné fošny z vysokohorských oblastí se vrství vertikálně, horizontálně a diagonálně bez meziprostoru tak, aby tvořily kompaktní stavební elementy.

Úplně vysušené bukové kolíky jsou posléze vlisovány přes všechny tyto vrstvy v celé hloubce stěny, nasáknou minimální zůstatkovou relativní vlhkostí, nabobtnají a trvale se spojí s okolním dřevem do dokonalého masivního celku bez použití jakýchkoliv chemických a ropných látek a běžných kovových spojovacích prvků. K výrobě stavebních elementů se používá tzv. měsíční dřevo.

Thoma Holz100 není jen systém Holz100 ale především velmi kvalitní řezivo z měsíčního dřeva a unikátní dřevěné podlahy, které věrně doplňují interiér daných objektů.

Tato čistě přírodní technologie nejen výrazně redukuje náklady na energie, ale taktéž mnohonásobně zvyšuje standart protipožární ochrany. Dřevo hoří jen pokud je tenké a obklopené vzduchem, masivní blok oproti tomu jen uhelnatí na povrchu, druhá strana stěny požáru zvyšuje svoji teplotu jen minimálně, a to díky absenci chemických sloučenin se nevytváří nebezpečné zplodiny ohrožující zdraví obyvatel domu. Jednoduchý a geniální patent pro stavbu bezpečných a přirozených pasivních staveb. Stavby ze systému Thoma Holz100 mají vysokou přidanou hodnotu pro svůj netušený užitek v tepelné izolaci s daleko vyšší ochranou před vysokými teplotami, již zmiňovanou požární bezpečnost, odstínění negativního záření, seismické bezpečnosti, 100 % bezpečnosti proti konvencím a vzniku plísní. Záruka na systém Thoma Holz100 je 50 let, životnost staveb 250 let.

Stavby ze systému Thoma Holz100 najdete po celém světě. Výstavba rodinných domů či komerčních objektů je velmi rychlá. Výroba domu trvá 2-2,5 měsíce. Tento čas se využije na přípravné práce na pozemku a vystavění základů daného projektu. Hrubá stavba domu je postavena zhruba za týden, další dva až čtyři týdny (dle velikosti projektu) je čas potřebný na dokončení stavby (instalace, zařízení atd.).

Finální vzhled dřevěného domu Thoma Holz100 může být řešen dřevěnou fasádou nebo jako klasický zděný dům. Je potřebné zvážit, jaký typ fasády se do okolí domu / objektu hodí a je-li v souladu se všemi zásadami. Domy z materiálu Thoma Holz100 jsou proto vhodné nejen pro zástavby rodinných domů, ale i jako budovy veřejně prospěšnéměstské stavby, mateřské školky, školy, knihovny, autobusové zastávky, sály, hotely, wellness objekty, zdravotnické a kulturní objekty, tělocvičny, apartmánové domy, seniorské domy včetně mobilheim domů atd.

Vysokou přidanou hodnotou systému Thoma Holz jsou faktory ekologie, vysoká energetická úspora, jednoduchý systém, vyloučení mokrých procesů a kritických řemesel snižující cenu díla, garance 50 let na systém, životnost objektu 250 let, rychlé zhodnocení financí při developerských projektech, zdravé bydlení bez zastoupení ropných látek, polymerů, ftalátů a ekologického zatížení naší planety.

Katalogy naleznete ZDE

Projekty z dřevěného systému Thoma Holz100 jsou skvělým místem pro relaxování, odpočinek a načerpání nových sil.

Dr. Erwin Thoma Ing. publikoval několik svých knih i v ČR, které stojí za to, si je přečíst.

Viděl jsem tě růst….

Tajná řeč stromů….

 

Thoma Holz100 ČR

Dokumenty